Best of Show sponsored by Rallye Productions

Congratulations 2015 Event Winners

Class A Sponsored by: Sir Waxer - Hwy 100 & Coldspring

1st Place

Class A - Full Custom Car

Ford T-Bucket - Bob Wisniewski of New Berlin

2nd Place

Class A - Full Custom Car

T-Bucket - Ron Scherbert of Hales Corners

3rd Place

Class A - Full Custom Car

Chevy - Bill Cicerelli of Cudahy

Class B Sponsored by: Kwik Trip - Franklin

1st Place

Class B - Street Rod 1920-34

Ford - Rock Franke of West Allis

2nd Place

Class B - Street Rod 1920-34

Ford - Paul Walecky of Pewaukee

3rd Place

Class B - Street Rod 1920-34

Ford - Gary Macklin of Oconomowoc

Class C Sponsored by: American Foundation Specialists

1st Place

Class C - Street Rod 1935-48

Chevy Coupe - Bob Halbrucker of Milwaukee

2nd Place

Class C - Street Rod 1935-48

Chevy - Jimmy Scardino of Oak Creek

3rd Place

Class C - Street Rod 1935-48

Ford - Robert Loh of Greenfield

Class D Sponsored by: Two Guys Automotive - Greenfield

1st Place

Class D - Home-Built Vehicle

Nash - Phil Barske of Waukesha

2nd Place

Class D - Home-Built Vehicle

Camaro - Jeff Noll of Mukwonago

3rd Place

Class D - Home-Built Vehicle

Chevy Nova - Scott Bohachef of Union Grove

Class E Sponsored by: Carma Laboratories - Inc/Carmex

1st Place

Class E - Pro Street

Chevelle - Randy Plotz of South Milwaukee

2nd Place

Class E - Pro Street

Chevy Nova - Dave Cesel of Waukesha

3rd Place

Class E - Pro Street

Chevy Nova - Rick & Sharon Keller of Greenfield

Class F Sponsored by: Uptown Ford/Lincoln Body Shop

1st Place

Class F - Sports Car

Chevy Corvette - John Karnes of Franklin

2nd Place

Class F - Sports Car

Corvette - Susan Johnson of Franklin

Class G Sponsored by: Great Lakes Security

1st Place

Class G - Street Machine 1949-65

Chevy Belaire - Roy & Patty Olson of Waterford

2nd Place

Class G - Street Machine 1949-65

Chevy - Sandy Peternell of Waterford

3rd Place

Class G - Street Machine 1949-65

Chevy - Terry Mattern of Franklin

Class H Sponsored by: Lorene Hirsch Agency/American Family Insurance

1st Place

Class H - Street Machine 1966-80

Plymouth - Jim EIgenverger of Milwaukee

2nd Place

Class H - Street Machine 1966-80

Roadrunner - Victor Matyszewski of Waterford

3rd Place

Class H - Street Machine 1966-80

Chevy Chevelle - Lonny Goecks of Franklin

Class I Sponsored by: Groceries on the Go

1st Place

Class I - Modern Muscle 1981-95

Buick - John McDonald of East Troy

2nd Place

Class I - Modern Muscle 1981-95

Chevy Camaro - Alyson Cesel of Waukesha

3rd Place

Class I - Modern Muscle 1981-95

Mustank GT - Allan VanHoff of Oak Creek

Class J Sponsored by: Meng's Landscaping & Snow Plowing

1st Place

Class J - Modern Muscle 1996-present

Mustang Cobra - Dick & Sherri Felzer of Richfield

2nd Place

Class J - Modern Muscle 1996-present

Ford - Scott Toro of Oak Creek

3rd Place

Class J - Modern Muscle 1996-present

Challenger RT - Glenn Davidson of West Milwaukee

Class K Sponsored by: Brian Fleming Financial

1st Place

Class K - Special Interest

Mercury Cougar - Jeff Lennartz of Dousman

2nd Place

Class K - Special Interest

Shelby GT - Mike Wagner of Greenfield

3rd Place

Class K - Special Interest

VW - Joseph Woida of Greenfield

Class L Sponsored by: Hunt's Flooring

1st Place

Class L - Trucks (1920-1962)

Ford Pickup - Phil Paulsen of Franklin

2nd Place

Class L - Trucks (1920-1962)

Chevy - Helen & Jay Wintheiser of Hales Corners

3rd Place

Class L - Trucks (1920-1962)

Chevy - Tom Mayr of Franklin

Class M Sponsored by: Merit Asphalt

1st Place

Class M - Trucks (1963 to present)

C 10 Truck - Klingman of Fox Point

2nd Place

Class M - Trucks (1963 to present)

Ford - Scott Burzlynisiz of New Berlin

3rd Place

Class M - Trucks (1963 to present)

Chevy S-10 - Dan & Judy Schmidt

Class N Sponsored by: Cool Customs

1st Place

Class N - Best Paint

Olds Starfire - Mike Randonski of Milwaukee

2nd Place

Class N - Best Paint

Ford - Chuck Koch of South Milwaukee

3rd Place

Class N - Best Paint

Chevy - Marcus Bartell of Milwaukee

Class O Sponsored by: Michaels Restaurant

1st Place

Class O - Best Engine

GMC - Bruno Shaw of West Allis

2nd Place

Class O - Best Engine

Ford - Ted Minnex of Greenfield

Class P Sponsored by: Inside Rides Custom Interiors - Waterford

Class P - Best Interior

No Votes

Class Q Sponsored by: House of Harley Davidson

1st Place

Class Q - Rat Rod / Old School Vehicles

Willy's Gladiator - Robert Gessert of Richmond, IL

2nd Place

Class Q - Rat Rod / Old School Vehicles

Ford - Frank Denkenberger of Windlake

Class R Sponsored by: 1 Amazing Cloth - Jim Moeckler

1st Place

Class R - Stock/Restored (1938-1950)

Mercury - Jeannette Gessert of St. Francis

2nd Place

Class R - Stock/Restored (1938-1950)

Buick - Lex Piotrowski of Greenfield

3rd Place

Class R - Stock/Restored (1938-1950)

Ford F1 - Roger Grantz of Hales Corners

Class S Sponsored by: Forest Home CARSTAR

1st Place

Class S - Stock/Restored (1951-1963)

Ford Starliner - Paul Ferguson of West Allis

2nd Place

Class S - Stock/Restored (1951-1963)

Ford Galaxie - Jeff Parmeter of Greendale

3rd Place

Class S - Stock/Restored (1951-1963)

Chevy - Gene Schneider of West Allis

Class T Sponsored by: American Foundation Specialist

1st Place

Class T - Stock/Restored (1964-1976)

G.T.O. - Bob Blake of Oak Creek

2nd Place

Class T - Stock/Restored (1964-1976)

Dodge Challenger - Patti Scardino of Oak Creek

3rd Place

Class T - Stock/Restored (1964-1976)

Chevy Impala - Rob Christianson of Franklin

Class U Sponsored by: Floral Design - Muskego

1st Place

Class U - Stock Restored (1977-1989)

Angela Toro of Oak Creek

2nd Place

Class U - Stock Restored (1977-1989)

Camaro - David Scherbarth of New Berlin

3rd Place

Class U - Stock Restored (1977-1989)

Chevy Corvette - Ralph Lewandowski of Muskego

*

BEST OF SHOW

Roadrunner - Victor Matyszewski of Waterford


© maccfundcarshow.com